unikalna-technologia-protetyka-estetyczna

Unikalna technologia

Estetyczne protezy kończyn górnych oraz dolnych tworzone są w oparciu o indywidualne podejście – w zależności od potrzeb i wymagań konkretnego Pacjenta. To zawsze jest punkt wyjścia do dalszej pracy. Jako, że priorytetem jest maksymalnie jak najwierniejsze odtworzenie utraconej części ciała, miarę pobieramy z drugiej kończyny, która stanowi „lustrzane odbicie” tworzonej protezy. To zapewnia, iż specyficzne szczegóły anatomiczne, takie jak: kształt czy długość protezy są idealnie dopasowane. Unikalność tego procesu polega też na tym, że
miarę pobieramy m.in. przy użyciu wysoko zaawansowanego skanera laserowego o dużej rozdzielczości – ewentualne korekty i modyfikacje odbywają się przy użyciu oprogramowania komputerowego.

Cyfrowy sposób pobrania miary pozwala wykorzystać kolejny element naszej technologii – druk 3D. Wewnętrzne wypełnienie protezy może być indywidulanie wykonane przy technologii spersonalizowanego druku – opracowana przez Centrum Protetyki Estetycznej metoda pozwala tworzyć uzupełnienia niezwykle lekkie, ale wytrzymałe, o właściwościach i prężystości ludzkiego ciała. Dzięki własnym drukarkom możemy dowolnie kształtować parametry wydruku, ale najistotniejsze jest to, że wewnętrzne wypełnienie będzie odwzorowywać indywidualny kształt, pobrany od Pacjenta.

To co stanowi o jakości produktu (oprócz jego idealnie odwzorowanego kształtu) to zewnętrzny wygląd, który nadawany jest w procesie indywidulanej koloryzacji. Ten proces nazywamy „magią”, bo z przeźroczystej warstwy silikonu, powstaje proteza, którą po założeniu, trudno odróżnić o ciała Pacjenta. Proces ten jest niezwykle żmudny i czasochłonny. Wymaga najwyższego kunsztu i umiejętności artystycznych, ale też znajomości anatomicznych (przebarwienia, naczynia krwionośne, specyficzne uwarunkowania, jak np. piegi). Ta czynność jest w 100% wykonywana ręcznie, przy użyciu najwyższej jakości silikonów medycznych i farb, zapewniających trwałość i doskonałą głębię koloru.

Dla uzupełnienia wysokiej klasy odwzorowania tworzonych protez, sami tworzymy i produkujemy kształt płytki paznokciowej z akrylu, dzięki czemu można je malować dowolną liczbę razy!

Protezy estetyczne mogą być wykonane w oparciu o dwa systemy, przy czym wybór systemu zależy wyłącznie od Pacjenta i Jego potrzeb:

Podstawowy

  • Zbliżony kształt—dobierany z dostępnej w Centrum Protetyki Estetycznej bazy modeli
  • Jedna warstwa silikonu
  • Silikonowe paznokcie o zbliżonym wyglądzie (dobieranym z dostępnych modeli)
  • Kolorystyka indywidualna, bez zaznaczenia anatomicznych szczegółów kolorystycznych (zmienne odcienie, przebarwienia, etc.) – 3 kolory bazowe

Pełny

  • Miara pobierana indywidualnie (z drugiej dłoni)
  • Dwie warstwy silikonu—zwiększona trwałość, głębia koloru
  • Indywidualne akrylowe Paznokcie
  • Koloryzacja indywidualna (przy Pacjencie) – bez limitu kolorów bazowych
  • Kształt indywidualny