proces-tworzenia-protetyka-estetyczna

Proces tworzenia / etapy

Tworzenie indywidulanych protez kończyn górnych i dolnych rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej w Centrum Protetyki Estetycznej w Łodzi. Wizytę należy umówić telefonicznie. Każda wizyta konsultacyjna jest bezpłatna i niezobowiązująca.

Podczas wizyty zapoznajemy się z oczekiwaniami Pacjenta co do protezy, jej przeznaczenia, oraz oceniamy stan kikuta. Następnie przedstawiamy opcje możliwe do zastosowania (rodzaje protez).

Po akceptacji podpisujemy zlecenie (umowę).

Kolejnym krokiem jest pobranie miary. W przypadku Pacjentów, u których konieczne jest sprawdzenie zawieszenia protezy lub konieczna jest zmiana objętości kikuta, oferujemy tzw. Compression Cap – jest to przeźroczysta nakładka silikonowa wykonana indywidualnie na kształt kikuta pacjenta. Symuluje on trwałość zawieszenia, więc Pacjent ma zawsze pewność, iż końcowy produkt będzie odpowiednio umocowany na kikucie.

Po pobraniu miary następuje proces tworzenia wypełnienia wewnętrznego – silikonowego, lub poprzez metodę druku 3D Kolejnym etapem jest koloryzacja ręczna. Wykonuje się ją w obecności Pacjenta. W zależności od wybranej metody koloryzacji (podstawowa lub pełna), a także od rodzaju samej protezy (palca, dłoni, przedramienia) proces ten trwa nawet do kilku godzin.